W czwartek 19 maja, reprezentacja PZS w Warcie uczestniczyła w 10. edycji Konkursu "Historia i Dzień Dzisiejszy Polskiego Spadochroniarstwa", który odbywał się na terenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. W skład naszej drużyny wchodziły kadetki klasy OPW: Roksana Ciepłucha, Wiktoria Szadkowska, Dominika Resterniak, Barbara Lewandowska i Lena Focht, a opiekunem grupy był p. Radosław Król.  Nasze młode kadetki zaprezentowały się z bardzo korzystnej strony: para D. Resterniak - B. Lewandowska zajęła indywidualnie 3 miejsce, a cała drużyna - 2 miejsce. Wszystkie dziewczyny otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Po zakończeniu części konkursowej wszyscy uczestnicy konkursu udali się pod Kościół Garnizonowy w Sieradzu, gdzie nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem Żołnierzy Polskich.

Informujemy, że test sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego odbędzie się w dniu 10.06.2022 r. o godz. 15:00.

Prosimy o zabranie ze sobą stroju i obuwia sportowego.

Tegoroczni maturzyści zainteresowani podjęciem dalszej nauki i pracy w szeregach policji, uczestniczyli w testach sprawnościowych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Sieradzu. Udział naszej młodzieży w przedsięwzięciu to także efekt wieloletniej współpracy naszej  szkoły z sieradzką policją w ramach organizacji zajęć praktycznych dla kadetów klas mundurowo-policyjnych. Trzeba tu również  przypomnieć, że uczniowie tego profilu objęci są specjalnym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.