Ostatni majowy weekend upłynął nam na Targach Rolniczo-Ogrodniczych w Kościerzynie. Rada Rodziców przy współudziale uczniów i nauczycieli przygotowała tam szkolne stanowisko ze smakołykami. W sobotę stoisko odwiedził Mariusz Bądzior - Starosta Sieradzki . Uczniowie klas mundurowych podczas targów prezentowali musztrę oraz techniki samoobrony.

Odpowiadając na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi grupa uczniów profilu mundurowo-policyjnego naszej szkoły udała się w dniu 15 maja br. na Policyjne Targi Pracy i Edukacji do Łodzi. Wydarzenie organizowała wspólnie Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Młodzież mogła nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć sprzętu, który na co dzień towarzyszy policjantom w ich misjach, począwszy od radiowozów i motorówek, przez konie służbowe, po zaawansowaną technikę kryminalistyczną. Uczniowie próbowali swoich sił w zabezpieczaniu miejsca zbrodni i mogli zobaczyć jak pracuje technik kryminalistyki.
Dodatkowo Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji zaprezentował sprzęt pirotechniczny, a pokazy posłuszeństwa i umiejętności policyjnych psów i koni dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

W dniach 08.05 – 10.05.2024 r. grupa uczniów klasy II o profilu mundurowo-policyjnym brała udział w obozie szkoleniowym na Kampusie Mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Uczniowie objęci są programem Klas Certyfikowanych w zakresie edukacji penitencjarnej. Zajęcia dotyczyły zasad etyki zawodowej funkcjonariuszy Służby Więziennej. Była także okazja do zwiedzania zabytkowego Zakładu Karnego przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Uczniom towarzyszyli opiekunowie: Pan Krzysztof Marciniak - nauczyciel edukacji policyjnej oraz Pan Krystian Gil - nauczyciel wychowania fizycznego. Na uroczystości zakończenia obozu obecny był również Dyrektor Maciej Gałka, który podziękował organizatorom za dostarczenie młodzieży tak wielu cennych umiejętności. Warto podkreślić, że drużyna PZS w Warcie zdobyła 1 miejsce w rywalizacji strzeleckiej podczas obozu.

Absolutorium tegorocznych maturzystów miało miejsce 26 kwietnia br. w naszej szkole. Na uroczystości gościł Pan Tomasz Baliński - Członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego, który wręczył uczennicy z najwyższą średnią ocen nagrodę książkową. Miłym akcentem była prezentacja zdjęć z lat spędzonych w murach warckiego ogólniaka. Nie zabrakło również wspomnień ze wspólnych wyjazdów na zajęcia praktyczne do 15 SBWD, czy obozu szkoleniowego na Kampusie Mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Absolwenci podziękowali wychowawcy oraz nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie. Starszych kolegów pożegnały także uczennice klasy III. Dyrektor PZS w Warcie Maciej Gałka podkreślał, że Gronu Pedagogicznemu przyświecały słowa Steva Jobsa: "Nie wychowujcie młodych ludzi, aby byli bogaci. Nauczcie ich, aby byli szczęśliwi. W ten sposób kiedy dorosną będą znać prawdziwą wartość rzeczy, a nie ich cenę". Słowa podziękowań i najlepszych życzeń w dorosłym życiu skierował do abiturientów również ich wychowawca Pan Radosław Król.