Prezentacja do pobrania: Prezentacja

W poniedziałek 28 marca 4-osobowa grupa młodzieży w składzie: Patrycja Pawełczyk (III B),  Dominika Resterniak, Karina Wieczorek, Michał Ugorny (II A) wzięła udział w finale gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbywał się w WCK w Warcie. Organizatorem Turnieju jest Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Warcie, pod patronatem władz lokalnych. Opiekunem grupy był p. Radosław Król. Po zaciętych i stojących na bardzo wysokim poziomie zmaganiach, niekwestionowanym championem wiedzy pożarniczej okazał się Michał Ugorny, który wraz ze zdobywczynią drugiego miejsca Patrycją Pawełczyk będzie reprezentował PZS w Warcie na etapie powiatowym Turnieju. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na dalszym etapie. 

W dniach 23-25.03.2022, w ramach stałej współpracy naszej szkoły z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, młodzież klasy 3Ag uczestniczyła w zajęciach praktycznych.

W trakcie zajęć uczniowie mieli szansę poznać w teorii oraz praktyce różne techniki akcji gaśniczych, a także ratowniczych. Szczególną atrakcją była możliwość założenia munduru strażaka, zajęcia z technik zwijania i rozwijania węży strażackich oraz możliwość przejścia komory dymowej symulującej warunki pożaru. Odwiedziny Powiatowego Stanowiska Kierowania działaniami ratowniczymi uczniowie także zapamiętają na długo. Bardzo dziękujemy panu starszemu aspirantowi Pawłowi Olejnikowi za możliwość poznania "od podszewki" tajników pracy strażaka. Za pośrednictwem naszej strony internetowej jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sieradzu za zdobytą wiedzę i poświęcony nam czas, licząc na dalszą owocną współpracę.

Dnia 09.03.20022 r. został przeprowadzony diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej we Włocławku. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 40 uczniów a wśród nich Nasza uczennica Martyna Osiewała z klasy 3 B, która otrzymała wyróżnienie zajmując X miejsce.