Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi było w dniu 20 lutego br. celem wyjazdu edukacyjnego młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu w planetarium, a następnie zapoznawali się z tajnikami urządzeń i eksperymentowali zwiedzając Centrum Nauki. W godzinach popołudniowych po zapadnięciu zmroku, niesamowitych wrażeń dostarczyła im iluminacja w Parku Miliona Świateł. Tegoroczna dekoracja oparta jest na motywach Królowej Śniegu. Wraz z młodzieżą w wyjeździe uczestniczyli: pedagog Małgorzata Klimczak-Alejziak, anglistka Martyna Kulawiak oraz katecheta o. Demetriusz Kmieć.

Zarządzenie nr 1/2024

z dnia 29.01.2024

Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie

w sprawie: zachowania zasad bezpieczeństwa w okresie prowadzenia prac remontowych na czas inwestycji pod nazwą: Termomodernizacja budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie wraz z montażem odnawialnych źródeł ciepła i energii elektrycznej.

Do pobrania:

Zarządzenie Dyrektora PZS w Warcie

W dniu 25 stycznia br. odbył się wyjazd edukacyjny do ZOO oraz orientarium w Łodzi. Wycieczka miała na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów profilu weterynaryjno-medycznego. Następnie moglibyśmy obejrzeć filmową ilustrację współczesnej szkoły na podstawie doświadczeń Jana Sienkiewicza. Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Film to opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. W wyjeździe młodzieży towarzyszyli: dyrektor Maciej Gałka, Karolina Kolasa - nauczyciel języka niemieckiego oraz o. Demetriusz Kmieć - katecheta.

19 stycznia br. grupa uczniów pod opieką dyrektora Macieja Gałki oraz pani pedagog Małgorzaty Klimczak-Alejziak uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Kalisza. Młodzież wzięła udział w spotkaniu dla klas patronackich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Tam dr Józef Nawrocki przedstawił psychologiczno-medyczne aspekty coraz częściej występującej choroby, jaką jest schizofrenia. Następnie udaliśmy się na multimedialną wystawę do Urzędu Miasta, gdzie poznaliśmy historię najstarszego miasta w Polsce, jakim jest Kalisz. Na koniec spędziliśmy chwilę relaksu w Galerii podczas seansu kinowego "Akademia Pana Kleksa".