Msza Święta dla uczniów i nauczycieli na zakończenie roku 2022/2023 szkolnego odbędzie się 23 czerwca 2023 r. o godzinie 8:30 w klasztorze OO. Bernardynów w Warcie.

Zakończenie roku odbędzie się na sali gimnastycznej o 10:00.

W sobotę 27 maja 2023 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Pikniku Sportowym w 15 SBWD.  Uczniowie rywalizowali w rozmaitych konkurencjach. Dziękujemy za zaangażowanie i ducha walki.

Ostatni majowy weekend upłynął nam bardzo intensywnie. Powiatowy Zespół Szkół uczestniczył bowiem w Targach Rolniczo-Ogrodniczych w Kościerzynie. Nasza szkoła miała własne stoisko, na którym Rada Rodziców serwowała przepyszne potrawy oraz oferowała do nabycia śliczne rośliny z zaprzyjaźnionej kwiaciarni. W drugim dniu targów młodzież z klas mundurowych zaprezentowała na scenie pokaz technik interwencji policyjnych. W ten sposób zamknęliśmy tegoroczną akcję promocyjną naszej szkoły.

W dniach 23 – 25.05.2023 jedenaścioro uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego z Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie uczestniczyło w obozie szkoleniowym na temat służby więziennej w Kampusie Mundurowym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu.  Udział uczniów w szkoleniu był możliwy dzięki porozumieniu zawartemu między szkoła a uczelnią i przystąpieniu do programu Klas Certyfikowanych w obszarze penitencjarystyki.  Młodzież miała możliwość zapoznania się z aktami prawnymi regulującymi Służbę Więzienną oraz uzbrojeniem funkcjonariuszy. Uczestniczyli w zwiedzaniu schronu oraz zabytkowego Zakładu Karnego w Kaliszu. Opiekunem grupy był nauczyciel edukacji wojskowej p. Krzysztof Marciniak. Podczas obozu drużyna PZS w Warcie zajęła 1 miejsce w konkursie strzeleckim. Trzydniowy pobyt w Kaliszu Szczypiornie był także okazją do nawiązania przyjaźni z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Tychowie, która również uczestniczyła w zajęciach.  W podsumowaniu obozu z ramienia PZS w Warcie uczestniczyli Dyrektor Maciej Gałka oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Dagmara Sobczak-Janczewska, którzy przekazali pamiątkowe prezenty i podziękowania dla organizatorów.