W niedzielę 10 grudnia 2023 podczas I Jarmarku Bożonarodzeniowego w Warcie swoje stoisko miała także nasza szkoła. Kupujących przyciągał zapach pysznych świątecznych potraw przygotowanych przez Radę Rodziców oraz utalentowanych kulinarnie uczniów. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych ozdób choinkowych. A na scenie talent wokalny prezentowały uczennice klas mundurowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowaniu oraz wsparcie podczas imprezy.

W czwartek 7 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyło się podpisanie umowy na realizację zadania pn. "TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W WARCIE WRAZ Z MONTAŻEM ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA I ENERGII". Wykonawcą inwestycji będzie Firma „Częstobud”  z Częstochowy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Sieradzkiego, dyrektor PZS w Warcie Maciej Gałka oraz przedstawiciel wykonawcy Pan Artur Dobrowolski – Kierownik budowy.

Zakres robót:

  1. Ocieplenie ścian piwnic
  2. Ocieplenie ścian zewnętrznych
  3. Ocieplenie stropodachów
  4. Wymiana stolarki okiennej
  5. wymian Stolarki drzwiowej
  6. Modernizacja układu c.w.u
  7. Modernizacja układu oświetlenia wewnętrznego
  8. Modernizacja układu grzewczego i źródła ciepła
  9. Mikroinstalcja fotowoltaiczna

Wartość zamówienia: 7 837 000,35 zł

Termin rozpoczęcia robót: grudzień 2023

Termin zakończenia robót: grudzień 2024

Zadanie finansowane jest z udziałem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach programu priorytetowego: Racjonalizacja zużycia energii w budynkach użyteczności publicznej oraz zasobach komunalnych.

 

W dniu 30 listopada br. grupa uczniów naszej szkoły udała się na Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu UAM. W trakcie wizyty uczniowie profilu pedagogiczno-dziennikarskiego, objęci patronatem uczelni wysłuchali wykładów dr Bohdana Głębockiego. Po uczcie intelektualnej nie mogło zabraknąć czegoś dla ciała - młodzież mogła spróbować swoich sił na lodowisku.Był także czas na posiłek i przedświąteczne zakupy w galerii.

21 listopada uczniowie klasy maturalnej mogli zapoznać się z zasadami naboru i specyfiką pracy Straży Granicznej. Wszystko to za sprawą wizyty funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Łodzi w naszej szkole. Natomiast w dniu 24 listopada Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Rafał Mrozowski przeprowadził dzisiaj wraz ze współpracownikami spotkanie informacyjne dla uczniów klasy IV. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z zasadami naboru do policji, warunkami służby oraz możliwością podjęcia studiów w Akademii Policji w Szczytnie.