Wakacje czas zacząć!

W dniu 24 czerwca br. w naszej szkole zabrzmiał ostatni dzwonek. W uroczystym zakończeniu roku szkolnego udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Organ prowadzący reprezentował Członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego Pan Tomasz Baliński. Swą obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele służb mundurowych: z 15 SBWD - ppor. Piotr Kempiński oraz szer. Kinga Fidelak, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi- mł. insp. Rafał Mrozowski- Naczelnik Wydziału Doboru oraz post. Marta Tucholska, z Zakładu Karnego w Sieradzu- kpt. Krzysztof Tomaszewski- zastępca dyrektora. Obecna była także Dyrektor sąsiadującej z nami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Agnieszka Bartosik.

Pan Maciej Gałka- p.o. Dyrektor PZS w Warcie podziękował wszystkim zaproszonym gościom za wkład ich instytucji w rozwój oferty edukacyjnej profilu mundurowo-policyjnego oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego. Szanowni Goście otrzymali z rąk dyrektora szkoły pamiątkowe wyróżnienia.

Słowa wdzięczności Pan Maciej Gałka skierował również do Pana Dominika Strumińskiego, ustępującego Dyrektora PZS w Warcie za wszelkie dokonania podczas sprawowanej przez Niego kadencji. Podziękowaniami objęci zostali nauczyciele  i pracownicy szkoły.

P.o. Dyrektor Maciej Gałka pogratulował uczniom osiągniętych wyników. Miłym akcentem były podziękowania i życzenia skierowane pod adresem naszych nowych uczniów z Ukrainy w ich ojczystym języku.  Uczniowie z najwyższą średnią uhonorowani zostali nagrodami książkowymi. Kadeci wyróżniający się wzorową postawą uzyskali kolejne stopnie awansu. Apel zakończył satyryczny program artystyczny, ukazujący rzeczywistość szkolną w krzywym zwierciadle.  Życzymy wszystkim słonecznych wakacji, udanego wypoczynku  i do zobaczenia we wrześniu.

Tuż przed  wakacjami mury naszej szkoły odwiedzili młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej we Włyniu. Z ogromnym zaciekawieniem oglądali stare szkolne kroniki pokazane przez p.o. Dyrektora Pana Macieja Gałkę. Natomiast sprzęt militarny wykorzystywany przez kadetów Oddziału Przygotowania Wojskowego zaprezentował naszym gościom Pan Dominik Strumiński.  Wycieczkowicze trafili do nas za sprawą  Pani Krystyny Kałużnej, która zorganizowała dzieciom wycieczkę do Warty. Mamy nadzieję, że wśród zwiedzających byli potencjalni uczniowie, którzy za parę lat dołączą do społeczności PZS w Warcie.

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

Planowane konkurencje na trasie gry:

  1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
  2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza
  3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta
  4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
  5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami
  6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem
  7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód
  8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską
  9. gra w golfa
  10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

W dniu 09.06.2022 kadeci klasy mundurowo-policyjnej mieli okazję odwiedzić oraz uczestniczyć w zajęciach z policjantami z Zespołu Konnego w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę funkcjonowania jednostki, dowiedzieć się w jakich sytuacjach dochodzi do interwencji ze strony Sekcji Konnej Komendy Powiatowej Policji. Uczestniczyli również w szkoleniu koni, brali udział w zajęciach praktycznych. Spotkanie dostarczyło ogrom wrażeń i zapewne na długo zapisze się w pamięci uczniów :)