11 listopada br.  obchodziliśmy  105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Upamiętniając ten ważny dla Polaków dzień, pamiętamy, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. W związku z obchodami rocznicy w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Za pomocą wierszy i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie. Nad przebiegiem uroczystości czuwali: Pani Małgorzata Klimczak-Alejziak oraz o. Demetriusz Kmieć.

Nasza szkoła włączyła się również do akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11.11, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Pamiętajmy o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

W dniu święta nie mogło zabraknąć naszych delegacji na obchodach Święta Niepodległości w powiecie sieradzkim oraz gminie Warta. Poczet sztandarowy oraz reprezentacja szkoły uczestniczyła w uroczystościach w Sieradzu, natomiast w Warcie uczniowie zaciągnęli wartę honorową pod pomnikiem Skarżyńskiego.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych mieszkańcy Warty i okolic dali w dniu 22 października dowód na to, że są wrażliwi i chętni do pomocy potrzebującym. Tym razem odpowiedzieli Państwo na apel Rady Rodziców naszej szkoły, aby wesprzeć Pawła Nowakowskiego, który walczy o powrót do zdrowia. Festyn Charytatywny przyciągnął wielu ludzi dobrej woli, którzy ofiarowali swój czas i przyłączyli się do akcji. Na warckim rynku pojawił się mistrz kuchni, tworzący na oczach widzów pyszne dyniowe risotto, zaś panowie mogli skorzystać z usług fryzjerskich, panie z konsultacji dietetyka, a dla dzieci były alpaki cudaki. Poza tym nie zabrakło bractwa kurkowego, zabytkowych pojazdów oraz ryku silników motocykli. Wszystko to okraszone było dźwiękami muzyki lokalnych zespołów. Furorę robiła loteria fantowa, w której główną nagrodą był Dzień w Fotelu Starosty Sieradzkiego. Serdecznie dziękujemy za wsparcie dla wszystkich zaangażowanych służb i instytucji. Szczególnie dla tych, którzy jeszcze w niedzielę okazali życzliwość i udostępniali sprzęt i produkty niezbędne do organizacji imprezy. Jesteśmy dumni z Rady Rodziców, która czuwała nad organizacją. Dziękujemy Panu Mariuszowi Bądziorowi – Staroście Sieradzkiemu oraz Panu Krystianowi Kroguleckiemu – Burmistrzowi Warty za objęcie Patronatem Honorowym tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że pozyskane środki pomogą Pawłowi w szybkim powrocie na murawy stadionów. Paweł trzymamy za Ciebie kciuki. 

 

W dniach 17 i 18 października uczniowie klasy drugiej o profilu mundurowo-policyjnym brali udział w symulacjach akcji ratowniczych, prowadzonych przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Nasi uczniowie służyli jako pozoranci ofiar nieszczęśliwych wypadków, na których strażacy ćwiczyli formy udzielania fachowej pomocy. Dziękujemy serdecznie Komendantowi Powiatowemu st. bryg. Radosławowi Jadwiszczakowi oraz st. kpt. Marcinowi Zwierzakowi za życzliwe przyjęcie na terenie komendy i niezapomniane przeżycia dostarczone uczniom PZS w Warcie.

W przededniu Święta Edukacji Narodowej miał miejsce w naszej szkole uroczysty apel, na którym władze powiatu sieradzkiego oraz dyrektorzy placówek oświatowych uhonorowali nagrodami nauczycieli i pracowników. Z rąk Wicestarosty Kazimiery Gotkowicz i Członka Zarządu Powiatu Sieradzkiego Tomasza Balińskiego nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymali Dyrektor PZS w Warcie Maciej Gałka oraz Pani Małgorzata Klimczak-Alejziak- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i pedagog szkolny. Przedstawiciele organu prowadzącego nagrodzili także pracowników sąsiadującej ze szkołą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warcie. Dyrektorzy Maciej Gałka i Edyta Leszczyńska przyznali także własne wyróżnienia dla nauczycieli i pracowników obsługi oraz administracji. Dyrektor PZS w Warcie podziękował Gronu Pedagogicznemu za zaangażowanie i całoroczny trud wkładany w edukację młodego pokolenia. Apel zakończył krótki program słowno-muzyczny w wykonaniu Samorządu Uczniowskiego.