W dniu 21 września 2022 r. uczniowie klasy IV o profilu mundurowo-policyjnym Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie  uczestniczyli w kampanii edukacyjnej na temat bezpieczeństwa na drogach. Akcja została przeprowadzona w ramach Dni Bezpieczeństwa ROADPOL Safety Days – „Żyj i ratuj życie”

- Kampania ukierunkowana jest na realizację założeń zgodnych z wizją zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Chcemy pokazać, w jaki sposób możemy zmniejszyć zagrożenia w ruchu drogowym i zwiększyć własne bezpieczeństwo, niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, motocyklem, rowerem, e-skuterem czy też jesteś pieszym – podkreślają organizatorzy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, zaś współorganizatorami Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu oraz WORD w Sieradzu. Do udziału w akcji zaproszone zostały także szkoły z Łodzi i Wojsławic. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat statystyk wypadków drogowych oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Ciekawym elementem było pokonanie toru przeszkód w specjalnych goglach imitujących stan po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających. Młodzież mogła przekonać się o skutkach zderzenia lub dachowania na symulatorach w WORD w Sieradzu. Na koniec odbył się pokaz musztry.

- Udział w wydarzeniu pozwolił stać się bardziej świadomymi użytkownikami pojazdów mechanicznych i unikać sytuacji ryzykownych na drogach. Składamy serdeczne podziękowania dla Pana podinsp. Sławomira Olczyka - Kierownika Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu za zaproszenie do udziału w dzisiejszym przedsięwzięciu – dodaje p.o. Dyrektor PZS w Warcie Maciej Gałka.

 (fot. Paweł Gołąb - portal Sieradz Nasze Miasto)

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach,

 pożyczamy ją od naszych dzieci”.

Antoine de Saint-Exupery

W dniu 15 września 2022 roku miała miejsce ważna uroczystość w Powiatowym Zespole Szkół w Warcie. Dokonano otwarcia wyremontowanej i doposażonej sali lekcyjnej - EKOPRACOWNI. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Całość przedsięwzięcia opiewała na 50 tys. złotych, z czego kwota dotacji wynosiła 45 tys. złotych. Dotacja pozwoliła na zakup profesjonalnego wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych do nauki biologii, chemii i geografii. Na uroczystość przybyli reprezentanci organu prowadzącego szkołę: Starosta Sieradzki - Mariusz Bądzior, Wicestarosta Sieradzki - Kazimiera Gotkowicz, Członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego - Tomasz Baliński, Naczelnik Wydziału Oświaty - Józef Jura oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Sieradzu - Cezariusz Mostowski. Obecna była również inicjatorka utworzenia ekopracowni, była nauczycielka języka niemieckiego w PZS w Warcie, a obecnie Dyrektor Gminnego Żłobka w Warcie - Nina Michalak-Orszulak. Pan Maciej Gałka - p.o. Dyrektor PZS w Warcie przywitał wszystkich gości i uczniów oraz podkreślił, że nowa pracownia idealnie wpisuje się w aktualne tematy ekologiczne poruszane w naszym kraju, tj.: zanieczyszczenie rzek, dostęp do odnawialnych źródeł energii. Następnie poświęcenia sali dokonał katecheta o. Marcin Juliusz Chłanda. Głos zabrali także zaproszeni goście, życząc młodzieży, aby w nowych warunkach mogła rozwijać wiedzę i pogłębiać zainteresowania ekologią.

W dniu 8 września 2022
decyzją dyrektora wprowadza się w szkole 
DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.
Sekretariat nieczynny !!!
WYWIADÓWKA dla rodziców
 uczniów wszystkich klas licealnych
oraz Szkoły Branżowej I Stopnia
odbędzie się w dniu
15 września 2022 (czwartek)
o godz. 16:30.
Zapraszamy !

Tradycją naszej szkoły jest kultywowanie pamięci o bohaterach poległych na ołtarzu Ojczyzny oraz kształcenie w duchu patriotyzmu. Nie dziwi zatem, że uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego uświetnili w dniu 4 września 2022r. obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej, wystawiając wartę honorową przy pomniku na cmentarzu w Glinnie. W ten sposób kadeci włączyli się w gminne obchody, upamiętniając poległych w walkach o niepodległość naszego narodu. Uczniom towarzyszyli nauczyciele: Dominik Strumiński i Radosław Król.