Trwa kampania promocyjna naszej szkoły. Ekipa reklamowa odwiedza okoliczne szkoły podstawowe, gdzie wśród uczniów klas ósmych prezentujemy ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2023/24. Od września proponujemy naukę w klasach licealnych o profilach:

  • mundurowo-policyjnym,
  • pedagogiczno-dziennikarskim,
  • weterynaryjno-medycznym (NOWOŚĆ !!!).

W naszej ofercie jest także Technikum na kierunku technik turystyki na obszarach wiejskich oraz oddział wielozawodowy w Branżowej Szkole I Stopnia.  Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę 18 marca 2023 na godz. 11:00.

Drugie wydanie szkolenia z pierwszej pomocy dla Kół Gospodyń Wiejskich odbyło się 10 marca 2023 w Centrum Kultury w Błaszkach. To wspólne przedsięwzięcie naszej szkoły, Szkoły Sportów Wodnych Megalodon oraz Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach oddział w Kościerzynie.

Sala widowiskowa Warckiego Centrum Kultury stała się na chwilę areną zmagań młodych adeptów służby w straży pożarnej. Wszystko to za sprawą Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, jaki rozegrano 3 marca 2023 roku. W kategorii szkół ponadpodstawowych uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie  zajęli wszystkie miejsca na podium. Laur zwycięstwa przypadł Michałowi Ugornemu z klasy III. Opiekunem uczestników był Pan Dominik Strumiński. Gratulujemy i jesteśmy dumni.