21 listopada uczniowie klasy maturalnej mogli zapoznać się z zasadami naboru i specyfiką pracy Straży Granicznej. Wszystko to za sprawą wizyty funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Łodzi w naszej szkole. Natomiast w dniu 24 listopada Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Rafał Mrozowski przeprowadził dzisiaj wraz ze współpracownikami spotkanie informacyjne dla uczniów klasy IV. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z zasadami naboru do policji, warunkami służby oraz możliwością podjęcia studiów w Akademii Policji w Szczytnie.

11 listopada br.  obchodziliśmy  105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Upamiętniając ten ważny dla Polaków dzień, pamiętamy, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. W związku z obchodami rocznicy w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Za pomocą wierszy i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie. Nad przebiegiem uroczystości czuwali: Pani Małgorzata Klimczak-Alejziak oraz o. Demetriusz Kmieć.

Nasza szkoła włączyła się również do akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11.11, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Pamiętajmy o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

W dniu święta nie mogło zabraknąć naszych delegacji na obchodach Święta Niepodległości w powiecie sieradzkim oraz gminie Warta. Poczet sztandarowy oraz reprezentacja szkoły uczestniczyła w uroczystościach w Sieradzu, natomiast w Warcie uczniowie zaciągnęli wartę honorową pod pomnikiem Skarżyńskiego.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych mieszkańcy Warty i okolic dali w dniu 22 października dowód na to, że są wrażliwi i chętni do pomocy potrzebującym. Tym razem odpowiedzieli Państwo na apel Rady Rodziców naszej szkoły, aby wesprzeć Pawła Nowakowskiego, który walczy o powrót do zdrowia. Festyn Charytatywny przyciągnął wielu ludzi dobrej woli, którzy ofiarowali swój czas i przyłączyli się do akcji. Na warckim rynku pojawił się mistrz kuchni, tworzący na oczach widzów pyszne dyniowe risotto, zaś panowie mogli skorzystać z usług fryzjerskich, panie z konsultacji dietetyka, a dla dzieci były alpaki cudaki. Poza tym nie zabrakło bractwa kurkowego, zabytkowych pojazdów oraz ryku silników motocykli. Wszystko to okraszone było dźwiękami muzyki lokalnych zespołów. Furorę robiła loteria fantowa, w której główną nagrodą był Dzień w Fotelu Starosty Sieradzkiego. Serdecznie dziękujemy za wsparcie dla wszystkich zaangażowanych służb i instytucji. Szczególnie dla tych, którzy jeszcze w niedzielę okazali życzliwość i udostępniali sprzęt i produkty niezbędne do organizacji imprezy. Jesteśmy dumni z Rady Rodziców, która czuwała nad organizacją. Dziękujemy Panu Mariuszowi Bądziorowi – Staroście Sieradzkiemu oraz Panu Krystianowi Kroguleckiemu – Burmistrzowi Warty za objęcie Patronatem Honorowym tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że pozyskane środki pomogą Pawłowi w szybkim powrocie na murawy stadionów. Paweł trzymamy za Ciebie kciuki. 

 

W dniach 17 i 18 października uczniowie klasy drugiej o profilu mundurowo-policyjnym brali udział w symulacjach akcji ratowniczych, prowadzonych przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Nasi uczniowie służyli jako pozoranci ofiar nieszczęśliwych wypadków, na których strażacy ćwiczyli formy udzielania fachowej pomocy. Dziękujemy serdecznie Komendantowi Powiatowemu st. bryg. Radosławowi Jadwiszczakowi oraz st. kpt. Marcinowi Zwierzakowi za życzliwe przyjęcie na terenie komendy i niezapomniane przeżycia dostarczone uczniom PZS w Warcie.