"Gdy ludzie zapomną, to kamienie wołać będą" - my pamiętamy! W niedzielne przedpołudnie, 3 marca br., dyrektor Maciej Gałka oraz uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego uczestniczyli w uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych w kościele św. Mikołaja w Warcie. Po mszy świętej uczniowie zaciągnęli wartę honorową przy pomniku Nieznanego Żołnierza na warckim cmentarzu. W ten sposób kultywujemy pamięć o niezłomnych obrońcach Ojczyzny.

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uchwalony został 3 lutego 2011 roku. Instytut Pamięci Narodowej od chwili powstania za jedno z najważniejszych zadań wyznaczył sobie przywrócenie pamięci i oddanie należnej czci tym, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni i nadal walczyli o Polskę wolną i demokratyczną. Przyjmuje się, że w powojennej konspiracji niepodległościowej działało bezpośrednio do 200 tysięcy ludzi, a w oddziałach partyzanckich blisko 20 tysięcy.

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi było w dniu 20 lutego br. celem wyjazdu edukacyjnego młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu w planetarium, a następnie zapoznawali się z tajnikami urządzeń i eksperymentowali zwiedzając Centrum Nauki. W godzinach popołudniowych po zapadnięciu zmroku, niesamowitych wrażeń dostarczyła im iluminacja w Parku Miliona Świateł. Tegoroczna dekoracja oparta jest na motywach Królowej Śniegu. Wraz z młodzieżą w wyjeździe uczestniczyli: pedagog Małgorzata Klimczak-Alejziak, anglistka Martyna Kulawiak oraz katecheta o. Demetriusz Kmieć.

Zarządzenie nr 1/2024

z dnia 29.01.2024

Dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie

w sprawie: zachowania zasad bezpieczeństwa w okresie prowadzenia prac remontowych na czas inwestycji pod nazwą: Termomodernizacja budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie wraz z montażem odnawialnych źródeł ciepła i energii elektrycznej.

Do pobrania:

Zarządzenie Dyrektora PZS w Warcie

W dniu 25 stycznia br. odbył się wyjazd edukacyjny do ZOO oraz orientarium w Łodzi. Wycieczka miała na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów profilu weterynaryjno-medycznego. Następnie moglibyśmy obejrzeć filmową ilustrację współczesnej szkoły na podstawie doświadczeń Jana Sienkiewicza. Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Film to opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. W wyjeździe młodzieży towarzyszyli: dyrektor Maciej Gałka, Karolina Kolasa - nauczyciel języka niemieckiego oraz o. Demetriusz Kmieć - katecheta.