W dniu 12 stycznia 2023r. w Powiatowym Zespole Szkół w Warcie świętowano zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie, rodzice i nauczyciele zaprosili na spotkanie emerytowanych pracowników naszej szkoły,  babcie i dziadków uczniów oraz wszystkich seniorów z Warty i okolic. Na uroczystość przybyli również: Pan Tomasz Baliński- Członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego oraz reprezentanci zaprzyjaźnionych instytucji wspierających PZS w Warcie  - Pan Zbigniew Sośnicki ze Związku Emerytowanych Policjantów w Sieradzu, Pan Ryszard Perka ze Stowarzyszenia  Sportowego "Wspólnota" oraz  przedstawiciele Szkoły Sportów Wodnych Megalodon . Młodzież zaprezentowała program artystyczny z wykorzystaniem bajki na motywach "Czerwonego Kapturka”. Występ ten cechowała bogata oprawa muzyczna i spotkał się on z aplauzem publiczności.  Następnie kadeci klas mundurowo-policyjnych przedstawili pokaz technik interwencji i samoobrony. Przygotowane prezentacje dostarczyły również wielu pozytywnych przeżyć wykonawcom. Uczniowie PZS w Warcie poprzez swoje występy mieli okazję godnie uczcić swoich dziadków, wyrazić  im swoją miłość, przywiązanie oraz wdzięczność. Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek przy gorącej herbatce.

Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych

radością i miłością,

niosących spokój i odpoczynek.

Nowego Roku 2023 spełniającego

wszelkie marzenia, pełnego optymizmu,

wiary, szczęścia i powodzenia

życzą

uczniowie, nauczyciele i pracownicy

Powiatowego Zespołu Szkół

w Warcie

Za nami pełen wrażeń dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego w Powiatowym Zespole Szkół w Warcie. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało się zorganizować imprezę, która zgromadziła dość licznie społeczność szkolną oraz sympatyków warckiego liceum. Goście nabyli urocze stroiki przygotowane własnoręcznie przez uczniów oraz skosztowali potraw przyrządzonych przez rodziców. Odybyła się loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów: AQUAPARK KALISZ , ZOO Borysew, a przede wszystkim Szkoła Sportów Wodnych Megalodon . Ponadto loterię wsparli: Pod Wiatrakiem , Kuferek warta. W trakcie jarmarku instruktorzy Szkoły Sportów Wodnych Megalodon zaprezentowali sprzęt ratowniczy i motorowodny. Gościliśmy także Panią Barbara Juszczak z psami ratowniczymi z grupy GPR OSP Proboszczowice . Kadeci klas mundurowych przedstawili pokaz technik samoobrony. Istniała także możliwość udziału w szkoleniu z zakresu obsługi broni i w konkursie strzeleckim. Jako jedyni mieliśmy także prawdziwy zlot Mikołajów - tych z Laponii oraz oryginalnego biskupa prosto z Miry. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym powodzeniem. Każdy kto zagościł dzisiaj w murach PZS w Warcie wychodził zadowolony i z uśmiechem na ustach.