W dniu 09.06.2022 kadeci klasy mundurowo-policyjnej mieli okazję odwiedzić oraz uczestniczyć w zajęciach z policjantami z Zespołu Konnego w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę funkcjonowania jednostki, dowiedzieć się w jakich sytuacjach dochodzi do interwencji ze strony Sekcji Konnej Komendy Powiatowej Policji. Uczestniczyli również w szkoleniu koni, brali udział w zajęciach praktycznych. Spotkanie dostarczyło ogrom wrażeń i zapewne na długo zapisze się w pamięci uczniów :)

W piątek 20 maja, klasa Oddziału Przygotowania Wojskowego po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyła w zajęciach praktycznych na terenie jednostki wojskowej w Sieradzu. Tym razem, kadeci oprócz doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy-symulatorze "Śnieżnik", mieli również okazję zapoznać się z budową i obsługiwaniem nowoczesnego sprzętu łączności wojskowej. Ciekawym momentem było spotkanie z absolwentem naszej szkoły z 2018 r. Jakubem Sobczakiem, obecnie żołnierzem zawodowym 15 BWD, który opowiedział o swojej służbie w szeregach Brygady. Grupie podczas zajęć towarzyszył wychowawca kl. II A Radosław Król.

W czwartek 19 maja, reprezentacja PZS w Warcie uczestniczyła w 10. edycji Konkursu "Historia i Dzień Dzisiejszy Polskiego Spadochroniarstwa", który odbywał się na terenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. W skład naszej drużyny wchodziły kadetki klasy OPW: Roksana Ciepłucha, Wiktoria Szadkowska, Dominika Resterniak, Barbara Lewandowska i Lena Focht, a opiekunem grupy był p. Radosław Król.  Nasze młode kadetki zaprezentowały się z bardzo korzystnej strony: para D. Resterniak - B. Lewandowska zajęła indywidualnie 3 miejsce, a cała drużyna - 2 miejsce. Wszystkie dziewczyny otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Po zakończeniu części konkursowej wszyscy uczestnicy konkursu udali się pod Kościół Garnizonowy w Sieradzu, gdzie nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem Żołnierzy Polskich.

Informujemy, że test sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego odbędzie się w dniu 10.06.2022 r. o godz. 15:00.

Prosimy o zabranie ze sobą stroju i obuwia sportowego.