Samorząd Uczniowski Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie przyłącza się do akcji pomocowej dla walczącej Ukrainy. Odpowiadając na apel władz powiatowych przeprowadzamy w szkole zbiórkę materiałów rzeczowych: kompletów pościeli, prześcieradeł, kołder i poduszek. Potrzebujemy też koców termicznych, śpiworów, nowych lub niezniszczone czystych ubrań (w tym kurtek przeciwdeszczowych, bielizny damskiej, męskiej i dziecięcej), kosmetyków, ręczników, zestawów kuchennych wielokrotnego użytku: naczyń, sztućców, kubków, środków antyseptycznych, wody, żywności do szybkiego gotowania, żywności o długim terminie ważności, zapałek, baterii, zapalniczek, świec, podstawowych środków medycznych (materiałów opatrunkowych). Zebrane materiały należy dostarczyć do szkoły, skąd zostaną przekazane do Powiatowego Punktu Zbiórki w Sieradzu. Liczymy na ofiarność naszych uczniów i ich rodziców. Za każdą okazana pomoc już teraz serdecznie dziękujemy.