11 listopada br.  obchodziliśmy  105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Upamiętniając ten ważny dla Polaków dzień, pamiętamy, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. W związku z obchodami rocznicy w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Za pomocą wierszy i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie. Nad przebiegiem uroczystości czuwali: Pani Małgorzata Klimczak-Alejziak oraz o. Demetriusz Kmieć.

Nasza szkoła włączyła się również do akcji Szkoła do hymnu. O godzinie 11.11, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Pamiętajmy o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

W dniu święta nie mogło zabraknąć naszych delegacji na obchodach Święta Niepodległości w powiecie sieradzkim oraz gminie Warta. Poczet sztandarowy oraz reprezentacja szkoły uczestniczyła w uroczystościach w Sieradzu, natomiast w Warcie uczniowie zaciągnęli wartę honorową pod pomnikiem Skarżyńskiego.