Apel podsumowujący rok szkolny 2022/23 odbył się 23 czerwca br. w Powiatowym Zespole Szkół w Warcie z udziałem przedstawicieli organu prowadzącego oraz zaprzyjaźnionych jednostek służb mundurowych.

Starostwo Powiatowe w Sieradzu reprezentował Pan Tomasz Baliński - Członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego, ze Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości przybyli kpt. Jarosław Mieciński oraz Pani Joanna Sawulska-Krzykacz, Zakład Karny w Sieradzu reprezentował kpt. Mirosław Krzos. Z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przybył na uroczystość mł. insp. Rafał Mrozowski- Naczelnik Wydziału Doboru, natomiast straż pożarną reprezentował st. bryg. Jacek Witkowski - zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sieradzu. W szkole gościł także Witold Gotkowicz- kierownik Szkoły  Sportów Wodnych MEGALODON. Podczas apelu dyrektor PZS w Warcie - Maciej Gałka podziękował uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim instytucjom współpracującym ze szkołą za niezwykle intensywne dziesięć miesięcy wzajemnych relacji. Ten czas obfitował w wydarzenia, w których warckie liceum debiutowało jako organizator, a które przebiegły bardzo pomyślnie i odbiły się szerokim echem w regionie. W trakcie uroczystości nagrodami książkowymi wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższą średnią ocen klasyfikacyjnych. Pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie angażujący się w życie szkoły - przygotowanie imprez szkolnych, reprezentowanie w konkursach przedmiotowych, udział w kampanii promocyjnej szkoły. Wyjątkowe nagrody czekały na uczniów, którzy w minionym roku szkolnym 2022/23 wykazali się szczególną aktywnością w działaniach podejmowanych przez szkołę. Dzięki uprzejmości i hojności naszego partnera - Szkoły Sportów Wodnych MEGALODON - troje uczniów otrzymało vouchery na kurs steromotorzysty i rejs skuterem wodnym. Tym samym laureaci będą mogli przeżyć niesamowitą przygodę, a jednocześnie zdobyć nowe umiejętności.  Gratulacje i życzenia udanych wakacji przesłał uczniom Rektor-Komendant SWWS w Warszawie - dr Michał Sopiński. Na apelu natomiast słowo do młodzieży skierował Pan Tomasz Baliński. Dyrektor Maciej Gałka złożył życzenia wszystkim tatom z okazji przypadającego Dnia Ojca. Podziękowania za lata współpracy padły pod adresem o. Juliusza Chłandy - katechezy, który decyzją prowincjała ojców bernardynów obejmuje stanowisko kustosza sanktuarium w Hrubieszowie.