W piątek 20 maja, klasa Oddziału Przygotowania Wojskowego po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyła w zajęciach praktycznych na terenie jednostki wojskowej w Sieradzu. Tym razem, kadeci oprócz doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy-symulatorze "Śnieżnik", mieli również okazję zapoznać się z budową i obsługiwaniem nowoczesnego sprzętu łączności wojskowej. Ciekawym momentem było spotkanie z absolwentem naszej szkoły z 2018 r. Jakubem Sobczakiem, obecnie żołnierzem zawodowym 15 BWD, który opowiedział o swojej służbie w szeregach Brygady. Grupie podczas zajęć towarzyszył wychowawca kl. II A Radosław Król.


Zadanie pod nazwą: ”Termomodernizacja budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie wraz z montażem odnawialnych źródeł ciepła i energii elektrycznej”, dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.