W dniu 21 lutego 2023 roku w ramach planowanego utworzenia od nowego roku szkolnego profilu weterynaryjno-medycznego grupa uczniów naszej szkoły miała okazję odwiedzić ZOO w Borysewie. Pan Maciej Gałka - p.o. Dyrektor PZS w Warcie przeprowadził rozmowy z właścicielem ZOO - Panem Andrzejem Pabichem o rozpoczęciu współpracy, dzięki której przyszli uczniowie będą mogli odbywać zajęcia praktyczne w ogrodzie zoologicznym w Borysewie. Mamy nadzieję, że ta wizyta to dopiero zalążek wzajemnych kontaktów między szkołą a ZOO.

W miniony wtorek na jednej z lekcji wychowania fizycznego odbyły się zajęcia modelowe z nauki tańca w ramach programu edukacji włączającej, którym objęta jest nasza szkoła. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Kałuziak.

W poniedziałek 6 lutego uczniowie warckiego liceum  kolejny raz spotkali się z kadrą uniwersytecką na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. W trakcie zajęć młodzież poznawała zawiłości współczesnego języka polskiego pod kierunkiem dr Justyny Kociemby-Żulickiej. Następnie warsztaty z asertywności przeprowadziła mgr Joanna Kostrzewa.