Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały aż dwudniowy wymiar. Najpierw 12 października odbyła się uroczysta gala z udziałem władz powiatowych, na której Pani Ewelina Kaler - nauczyciel języka polskiego w naszej szkole znalazła się w gronie laureatów Nagrody Starosty Sieradzkiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W trakcie gali nagrody dyrektora PZS w Warcie otrzymały Panie: Anna Ciupa - nauczyciel geografii oraz Katarzyna Winowicz - nauczyciel biologii i chemii. Natomiast młodzież szkolna przygotowała życzenia i specjalny program artystyczny w dniu 13 października. Uczniowie zaprezentowali pokaz mody nauczycielskiej według najaktualniejszych światowych trendów. P.o. Dyrektor Maciej Gałka złożył życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły i podziękował za codzienny trud włożony w kształcenie młodego pokolenia. Podkreślił, iż praca nauczyciela nie jest obecnie doceniana, a autorytet i szacunek społeczny drastycznie zmalał.  Jednakże Pan Dyrektor wspomniał, iż zawsze pozostaje wdzięczność i pamięć w sercach absolwentów i duma z ich życiowych sukcesów.