W dniu 21 września 2022 r. uczniowie klasy IV o profilu mundurowo-policyjnym Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie  uczestniczyli w kampanii edukacyjnej na temat bezpieczeństwa na drogach. Akcja została przeprowadzona w ramach Dni Bezpieczeństwa ROADPOL Safety Days – „Żyj i ratuj życie”

- Kampania ukierunkowana jest na realizację założeń zgodnych z wizją zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Chcemy pokazać, w jaki sposób możemy zmniejszyć zagrożenia w ruchu drogowym i zwiększyć własne bezpieczeństwo, niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, motocyklem, rowerem, e-skuterem czy też jesteś pieszym – podkreślają organizatorzy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, zaś współorganizatorami Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu oraz WORD w Sieradzu. Do udziału w akcji zaproszone zostały także szkoły z Łodzi i Wojsławic. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prezentacji na temat statystyk wypadków drogowych oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Ciekawym elementem było pokonanie toru przeszkód w specjalnych goglach imitujących stan po spożyciu alkoholu lub innych substancji odurzających. Młodzież mogła przekonać się o skutkach zderzenia lub dachowania na symulatorach w WORD w Sieradzu. Na koniec odbył się pokaz musztry.

- Udział w wydarzeniu pozwolił stać się bardziej świadomymi użytkownikami pojazdów mechanicznych i unikać sytuacji ryzykownych na drogach. Składamy serdeczne podziękowania dla Pana podinsp. Sławomira Olczyka - Kierownika Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu za zaproszenie do udziału w dzisiejszym przedsięwzięciu – dodaje p.o. Dyrektor PZS w Warcie Maciej Gałka.

 (fot. Paweł Gołąb - portal Sieradz Nasze Miasto)