W dniach 23-25.03.2022, w ramach stałej współpracy naszej szkoły z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, młodzież klasy 3Ag uczestniczyła w zajęciach praktycznych.

W trakcie zajęć uczniowie mieli szansę poznać w teorii oraz praktyce różne techniki akcji gaśniczych, a także ratowniczych. Szczególną atrakcją była możliwość założenia munduru strażaka, zajęcia z technik zwijania i rozwijania węży strażackich oraz możliwość przejścia komory dymowej symulującej warunki pożaru. Odwiedziny Powiatowego Stanowiska Kierowania działaniami ratowniczymi uczniowie także zapamiętają na długo. Bardzo dziękujemy panu starszemu aspirantowi Pawłowi Olejnikowi za możliwość poznania "od podszewki" tajników pracy strażaka. Za pośrednictwem naszej strony internetowej jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sieradzu za zdobytą wiedzę i poświęcony nam czas, licząc na dalszą owocną współpracę.