W poniedziałek, 22 listopada grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie udała się z kolejną wizytą na Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu. W ramach patronatu uczelni młodzież z profilu pedagogiczno-dziennikarskiego odbywają cykliczne comiesięczne zajęcia teoretyczno-warsztatowe pod okiem wykładowców uniwersyteckich. Tym razem uczestnicy wysłuchali wykładu Macieja Błachowicza na temat „Co dziennikarz powinien wiedzieć o historii?”. Prelegent przedstawił skąd czerpać wiedzę na temat przeszłości i jak należy klasyfikować i badać źródła historyczne. Niezwykle ciekawym punktem pobytu na WP-A były warsztaty fotograficzne pod kierunkiem Leszka Kubiaka. Uczniowie po krótkim instruktażu sięgnęli po profesjonalny aparat i próbowali swoich umiejętności w fotografii portretowej.

Uczniowie przekazali na ręce Pani dr Magdaleny Zdrowickiej-Wawrzyniak adiunkt w Zakładzie Studiów Polonistycznych i Komunikacji Medialnej WP-A UAM, koordynatora ds. klas patronackich z ramienia uczelni, podziękowanie za owocną współpracę UAM z warckim liceum.

Po interesujących zajęciach na uniwersytecie przyszła kolej na coś dla ciała. Cała grupa udała się na lodowisko, gdzie było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. W trakcie pobytu uczniom towarzyszyli nauczyciele PZS w Warcie – Edyta Werner i Maciej Gałka. Głodni kolejnych wrażeń uczniowie i nauczyciele czekają na następne zajęcia zaplanowane już na grudzień.