Ważna uroczystość miała miejsce w dniu 18 kwietnia 2023 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Warcie. Nastąpiło tam wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia z zakresu służby penitencjarnej dla uczennic klasy IV o profilu mundurowo-policyjnym. Wydarzeniu patronowała Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście: Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior, Wicestarosta Sieradzki Kazimiera Gotkowicz, Tomasz Baliński Członek Zarządu Powiatu Sieradzkiego. SWWS reprezentowali: ppłk Michał Stefaniak - pełnomocnik Rektora Komendanta, por. Jacek Sowiński oraz Pani Katarzyna Dąbrowska. Obecny był także mjr Krystian Świątek - Kierownik Działu Penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Swą obecnością zaszczycili nas również podinsp. Paweł Szymczak - z-ca Kierownika Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Pan Krzysztof Balcer - Przewodniczący NSZZ Policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, mł. asp. Damian Ratajczyk - Dowódca Pierwszej Kompanii Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, kom. Katarzyna Bronka - Komendant Komisariatu Policji w Warcie. Straż pożarną reprezentował st. bryg. Jacek Witkowski - z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Ponadto gościliśmy Panią Aleksandrę Bączyńską - z-cę Dyrektora Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Kościerzynie, Pana Witolda Gotkowicza - Kierownika Szkoły Sportów Wodnych MEGALODON, Panią Elżbietę Słowińską - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie, Panią Edytę Leszczyńską - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warcie oraz Pana Rafała Cierplikowskiego - instruktora technik interwencyjnych i samoobrony oraz Panią Dagmarę Sobczak-Janczewską - Przewodniczącą Rady Rodziców przy PZS w Warcie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu okolicznościowe słowo skierował do zebranych dyrektor szkoły Maciej Gałka. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie Służby Więziennej na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego. Dyrektor poinformował o przywilejach przysługujących wyróżnionym kadetom wraz z uzyskaniem certyfikatów SWWS. Odczytał także treść listu gratulacyjnego i życzenia jakie przekazał Poseł na Sejm RP Piotr Polak i Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska.  Słowa gratulacji złożyli uczniom Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior, Wicestarosta Sieradzki Kazimiera Gotkowicz oraz ppłk. Michał Stefaniak z SWWS w Warszawie. List gratulacyjny oraz życzenia przesłał także gen. Jacek Kitliński - Dyrektor Generalny Służby Więziennej. Wyróżnione uczennice klasy IV otrzymały certyfikaty z rąk przedstawicieli warszawskiej uczelni. Aby uzyskać dyplomy musiały uczestniczyć w obozie szkoleniowym w Kampusie Mundurowym SWWS w Kaliszu, odbyć wizytę w Zakładzie Karnym w Sieradzu oraz pozyskać wiedzę o funkcjonowaniu Służby Więziennej podczas zajęć lekcyjnych. Podczas uroczystości wręczono również kolejne akty nadania stopni awansu kadetom klasy pierwszej oraz pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem dla uczniów wyróżniających się zaangażowaniem w kampanię promocyjną szkoły. Dyrektor podziękował także za szczególny wkład w życie szkoły Panu Krzysztofowi Marciniakowi - nauczycielowi edukacji policyjnej oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Dagmarze Sobczak-Janczewskiej. Uroczysty apel zwieńczony został pokazem musztry oraz technik interwencji policyjnych w wykonaniu uczniów klas mundurowo-policyjnych oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego.